Haberler
Yorum Yapın

TAŞINDIK!

Sevgili Dostlar,

Artık bir değişikliğin vakti gelmişti… Mayıs 2012’den beri Sinedebiyatro.wordpress.com da düzenli olarak yazmaya çalıştığım sinema ve edebiyat yazıları artık Sükût Suikasti’nde olacak!

Blogumda hakkında epeyce yazdığım Tanpınar’ın günlüklerinde geçer “sükût conspiration’u, yani “sükût (sessizlik) suikasti”. Türkiye Edebiyatı’nın kanonunda yer alan Tanpınar, Oğuz Atay gibi isimler yaşarken pek anlaşılmamış, yazdıkları pek gözönünde tutulmamıştır. Tanpınar, etrafında eserleri hakkında hiç konuşulmamasının, yazarı ve eserini sessizliğe mahkûm etmenin acısından bahseder. Sükût Suikasti ismini de işte tam bu yüzden uygun gördüm. Derinliğiyle, yeniliğiyle ve inceliğiyle geleceğe kalacak, sadece yazarları değil, yönetmenleri ve filmleri ve de kitapları gözden kaçırmayalım, sessizliğimizle, anla(ma)yışımızla onlara ihanet etmemek için. Geleceğin klasikleri olmaya aday eserler hakkında bugünden bir söz söyleyebilmek, bir anlamda tarihe not düşmek için.

Sinema ve Edebiyat’ta güncelin değil kalıcı olanın peşinden gitmek için Sükût Suikastı sitesini, Facebook sayfasını, ve Twitter adresini takip etmeniz dileğiyle…

Sanatla kalın,

Sükût Suikasti

Yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s